WEST
EAST
Russkie Vityazi
SKA-1946
(0:1 1:1 0:2)
Photos
Atlanty
Almaz
(2:1 1:0 1:0)
Photos
JHC Khimik
Loko
(0:2 0:3 0:2)
Photos
Kuznetskie Medvedi
Chaika
(0:0 1:1 0:2)
Photos
Avto
Chelny
(1:0 5:1 3:0)
Photos
Kristall Bdk
Olimpiya
(0:1 3:0 1:2)
Photos
Yunior
Irbis
(1:1 3:2 1:3)
Photos
Mamonty Yugry
Reaktor
(1:0 0:0 0:0)
Photos
Tyumensky Legion
Ladya
(2:1 3:0 2:2)
Photos
JHC Spartak
Dynamo SPb
(0:2 2:2 1:1)
Photos
Kapitan
Red Bull
(2:2 1:2 1:1)
Photos
Sibirskie Snaipery
Ladya
(1:1 1:1 1:1 1:0)
Photos
JHC Khimik
Red Bull
(1:1 2:1 2:1)
Photos
Omskie Yastreby
Ladya
(1:1 0:1 1:0 1:0)
Photos
Sibirskie Snaipery
Reaktor
(0:0 2:1 0:1 0:1)
Photos
Sakhalinskie Akuly
SKA-1946
(0:0 1:1 0:0 0:1)
Photos
Avto
Chaika
(0:1 0:0 0:2)
Photos
Yunior
Olimpiya
(0:0 0:0 1:1 1:0)
Photos
Krasnaya Armiya
Yunost
(0:0 1:2 1:1)
Photos
Berkuty Kubani
Dynamo SPb
(0:0 0:1 1:0 0:1)
Photos
HC MVD
HK Riga
(1:1 0:2 2:1)
Photos
Russkie Vityazi
Almaz
(2:0 1:3 1:1 0:1)
Photos
Mamonty Yugry
Irbis
(1:2 1:0 1:3)
Photos
Kapitan
Loko
(1:0 0:1 0:3)
Photos
Avto
Olimpiya
(1:2 1:2 3:1 0:1)
Photos
Kristall Bdk
Stalnye Lisy
(4:1 0:1 2:2)
Photos
Yunior
Chaika
(0:1 1:2 0:0)
Photos
Mamonty Yugry
Chelny
(2:2 2:0 4:1)
Photos
Tyumensky Legion
Irbis
(0:1 0:1 0:0)
Photos
Russkie Vityazi
Loko
(0:1 1:3 0:0)
Photos
Berkuty Kubani
HK Riga
(1:2 0:1 0:1)
Photos
HC MVD
Dynamo SPb
(0:1 2:1 1:0)
Photos
Kapitan
Almaz
(1:0 0:1 1:1 1:0)
Photos
JHC Spartak
Yunost
(0:1 0:0 0:0)
Photos
Yunost
Krasnaya Armiya
(1:1 0:1 1:1)
Photos
Dynamo SPb
SKA-1946
(2:3 1:0 1:1 0:1)
Photos
Kapitan
Berkuty Kubani
(0:0 1:1 1:0)
Photos
Dinamo-Shinnik
HC MVD
(0:2 1:1 0:0)
Photos
HK Riga
Almaz
(1:3 0:0 2:3)
Photos
Amurskie Tigry
Loko
(0:1 0:2 1:0)
Photos
Avto
Mamonty Yugry
(0:0 1:0 2:0)
Photos
Belye Tigry
Chaika
(0:2 0:1 2:0)
Photos
Ladya
Tolpar
(1:0 1:1 4:2)
Photos
Irbis
Kristall Bdk
(1:1 1:0 0:2)
Photos
Dynamo SPb
SKA-1946
(1:1 0:2 1:1)
Photos
Dinamo-Shinnik
HC MVD
(0:2 0:1 0:2)
Photos
Yunost
Krasnaya Armiya
(1:0 1:0 0:1)
Photos
Kapitan
Berkuty Kubani
(0:0 1:0 1:1)
Photos
HK Riga
Almaz
(0:2 0:2 0:1)
Photos
Stalnye Lisy
Snezhnye Barsy
(0:1 2:1 0:0 1:0)
Photos
Belye Tigry
Chaika
2:0
2nd period
Photos
Ladya
Tolpar
preparation
start
at 18:00 msk
Photos
Irbis
Kristall Bdk
preparation
start
at 18:30 msk
Photos
Loko
Amurskie Tigry
start
at 18:00 msk
Photos
Almaz
HK Riga
start
at 18:30 msk
Photos
Atlanty
SKA-Serebryanye Lvy
start
at 19:00 msk
Photos
SKA-1946
Dynamo SPb
start
at 19:00 msk
Photos
HC MVD
Dinamo-Shinnik
start
at 19:00 msk
Photos
Berkuty Kubani
Kapitan
start
at 19:00 msk
Photos
JHC Spartak
Russkie Vityazi
start
at 19:30 msk
Photos
Kristall Bdk
Irbis
start
at 15:00 msk
Photos
Snezhnye Barsy
Stalnye Lisy
start
at 16:00 msk
Photos
Tolpar
Ladya
start
at 16:30 msk
Photos
Belye Medvedi
Kuznetskie Medvedi
start
at 17:00 msk
Photos
Chaika
Belye Tigry
start
at 17:00 msk
Photos
Mamonty Yugry
Avto
start
at 17:00 msk
Photos
Krasnaya Armiya
Yunost
start
at 17:00 msk
Photos
Reaktor
Sibirskie Snaipery
start
at 18:00 msk
Photos
Standings
North-West Division
Team GP %
1 Loko 56 72.62
2 SKA-1946 56 58.93
3 Almaz 56 50.60
4 HC Riga 56 49.40
5 Yunost 54 48.15
6 Dinamo-Shinnik 54 46.91
7 Dynamo SPb 56 45.24
8 SKA-Serebryanye Lvy 56 42.86
9 Red Bull 56 42.86
10 Energie 42 71.43
Center Division
Team GP PTS
1 Atlanty 55 107
2 JHC Spartak 55 98
3 HC MVD 55 97
4 Berkuty Kubani 55 92
5 Krasnaya Armiya 55 92
6 Kapitan 55 78
7 Russkie Vityazi 55 72
8 Amurskie Tigry 55 55
9 Sakhalinskie Akuly 55 55
10 JHC Khimik 55 39
Povolzhye Division
Team GP PTS
1 Belye Medvedi 54 124
2 Chaika 54 105
3 Tolpar 54 99
4 Reaktor 54 92
5 Stalnye Lisy 54 87
6 Irbis 54 78
7 Ladya 54 74
8 Belye Tigry 54 67
9 Olimpiya 54 54
10 Chelny 54 27
Ural-Sibir Division
Team GP PTS
1 Omskie Yastreby 52 104
2 Mamonty Yugry 52 101
3 Kristall Bdk 52 92
4 Snezhnye Barsy 52 88
5 Sibirskie Snaipery 52 80
6 Avto 52 71
7 Tyumensky Legion 52 63
8 Kuznetskie Medvedi 52 61
9 Junior 52 45

Photos

Off Ice

6

Almaz
Kuptsov Almaz 5
Arsenyuk Stalnye Lisy 5
Shiksatdarov Reaktor 4
Leshchenko Atlanty 4

4

Reaktor
Leshchenko Atlanty 3
Buchnevich Almaz 3
Ilyin HC MVD 3
Kuptsov Almaz 3

3

Almaz
Varfolomeyev Mamonty Yugry 3
Gimatov Almaz 3
Pavlyukov JHC Spartak 3
Zatsepilin Atlanty 3

0.50

HC MVD
Artamkin Loko 1.00
Khramtsov Omskie Yastreby 1.00
Krasotkin Loko 1.00
Rumyantsev Kapitan 1.00

4

Atlanty
Khokhlov Almaz 4
Arefyev Almaz 4
Petrov Dynamo SPb 4
Buchnevich Almaz 3

37

SKA-1946
Bokun Dinamo-Shinnik 27
Gimbatov Dynamo SPb 27
Gorbachyov Berkuty Kubani 27
Grinbergs HC Riga 27