WEST
EAST
Avto
Belye Tigry
(0:1 1:2 1:1)
Photos
Kristall Bdk
Ladya
(2:2 0:0 1:2)
Photos
Yunior
Tolpar
(1:0 2:0 0:2)
Photos
Snezhnye Barsy
Irbis
(1:0 2:0 1:1)
Photos
Atlanty
Yunost
(0:0 4:0 2:0)
Photos
JHC Khimik
Dinamo-Shinnik
(0:2 0:0 0:0)
Photos
Sibirskie Snaipery
Olimpiya
(2:0 0:3 2:1 0:1)
Photos
Krasnaya Armiya
Loko
(0:1 2:1 0:2)
Photos
HC MVD
SKA-1946
(0:1 1:1 1:1)
Photos
JHC Spartak
Almaz
(2:0 0:1 0:2)
Photos
Kristall Bdk
Reaktor
(0:1 3:1 0:1 0:1)
Photos
Kuznetskie Medvedi
Ladya
(0:0 0:1 1:0 1:0)
Photos
Sakhalinskie Akuly
Energie
(2:3 3:1 0:1 0:1)
Photos
Avto
Tolpar
(1:3 2:1 1:1)
Photos
Atlanty
Dinamo-Shinnik
(2:0 1:0 2:0)
Photos
Yunior
Belye Tigry
(0:1 1:1 1:0 0:1)
Photos
Mamonty Yugry
Stalnye Lisy
(1:0 0:0 0:1 0:1)
Photos
JHC Khimik
Yunost
(0:0 3:0 1:2)
Photos
Kapitan
HK Riga
(1:0 1:1 0:1 1:0)
Photos
Snezhnye Barsy
Chelny
(2:0 2:0 3:1)
Photos
Krasnaya Armiya
Almaz
(1:2 0:0 1:1)
Photos
Berkuty Kubani
SKA-1946
(2:3 0:1 1:0)
Photos
HC MVD
Serebryanye Lvy
(1:1 0:1 1:0 1:0)
Photos
JHC Spartak
Loko
(0:2 0:2 0:2)
Photos
Omskie Yastreby
Olimpiya
(0:0 2:1 1:0)
Photos
Russkie Vityazi
HK Riga
(1:0 2:0 0:1)
Photos
Kapitan
Dynamo SPb
(1:1 1:0 2:2)
Photos
Serebryanye Lvy
JHC Spartak
(0:0 0:1 1:0 0:1)
Photos
Stalnye Lisy
Yunior
(1:0 2:1 1:0)
Photos
Belye Tigry
Kristall Bdk
(1:0 0:1 0:2)
Photos
Chelny
Sibirskie Snaipery
(0:0 0:4 1:2)
Photos
Chaika
Mamonty Yugry
(1:1 2:2 0:2)
Photos
Irbis
Omskie Yastreby
(0:2 1:2 0:2)
Photos
Olimpiya
Tyumensky Legion
(0:1 1:1 2:1 0:1)
Photos
Almaz
Amurskie Tigry
(3:0 3:0 2:0)
Photos
Ladya
Snezhnye Barsy
(2:0 0:0 0:2 0:1)
Photos
SKA-1946
Krasnaya Armiya
(0:2 3:1 0:0 0:1)
Photos
Loko
Sakhalinskie Akuly
(2:1 1:0 1:2)
Photos
Yunost
HC MVD
(0:4 2:0 0:1)
Photos
Dynamo SPb
JHC Khimik
(2:1 1:0 2:0)
Photos
Red Bull
Russkie Vityazi
(2:0 3:0 1:0)
Photos
Energie
Kapitan
(1:1 0:1 2:0)
Photos
Tolpar
Kristall Bdk
(2:1 0:4 4:1 1:0)
Photos
Belye Medvedi
Yunior
(1:0 2:0 3:0)
Photos
Reaktor
Snezhnye Barsy
(0:1 0:0 0:1)
Photos
Irbis
Sibirskie Snaipery
(1:1 2:1 0:1 1:0)
Photos
Chaika
Tyumensky Legion
(1:0 1:1 2:0)
Photos
SKA-1946
JHC Spartak
(2:0 1:0 2:2)
Photos
Olimpiya
Mamonty Yugry
(0:1 3:1 0:1 0:1)
Photos
Almaz
Sakhalinskie Akuly
(1:2 2:0 0:1 1:0)
Photos
Loko
Amurskie Tigry
(3:0 4:0 2:0)
Photos
Yunost
Berkuty Kubani
(1:0 1:1 0:0)
Photos
Dinamo-Shinnik
HC MVD
(0:1 0:1 0:1)
Photos
Chelny
Omskie Yastreby
(0:1 1:2 1:2)
Photos
Energie
Russkie Vityazi
(1:1 1:1 3:1)
Photos
HK Riga
JHC Khimik
(2:1 0:0 2:0)
Photos
Red Bull
Kapitan
(2:1 1:2 1:1 0:1)
Photos
Tyumensky Legion
Snezhnye Barsy
start
at 17:00 msk
Photos
Stalnye Lisy
Olimpiya
start
at 15:00 msk
Photos
Avto
Kristall Bdk
start
at 15:00 msk
Photos
Tolpar
Chelny
start
at 16:30 msk
Photos
Yunior
Kuznetskie Medvedi
start
at 16:30 msk
Photos
Belye Medvedi
Chaika
start
at 17:00 msk
Photos
Belye Tigry
Irbis
start
at 17:00 msk
Photos
Tyumensky Legion
Snezhnye Barsy
start
at 17:00 msk
Photos
Red Bull
Dinamo-Shinnik
start
at 17:00 msk
Photos
Krasnaya Armiya
Atlanty
start
at 17:00 msk
Photos
Almaz
Serebryanye Lvy
start
at 18:30 msk
Photos
Loko
SKA-1946
start
at 19:30 msk
Photos
JHC Spartak
JHC Khimik
start
at 19:30 msk
Photos
Energie
Yunost
start
at 20:00 msk
Photos
Sakhalinskie Akuly
Kapitan
start
at 10:00 msk
Photos
Stalnye Lisy
Olimpiya
start
at 11:00 msk
Photos
Tolpar
Chelny
start
at 11:00 msk
Photos
Avto
Kristall Bdk
start
at 11:00 msk
Photos
Krasnaya Armiya
Atlanty
start
at 13:00 msk
Photos
Berkuty Kubani
HC MVD
start
at 13:00 msk
Photos
Almaz
Serebryanye Lvy
start
at 14:00 msk
Photos
Loko
SKA-1946
start
at 14:00 msk
Photos
JHC Spartak
JHC Khimik
start
at 14:00 msk
Photos
Belye Tigry
Irbis
start
at 15:00 msk
Photos
Yunior
Kuznetskie Medvedi
start
at 15:00 msk
Photos
Dynamo SPb
HK Riga
start
at 17:00 msk
Photos
Red Bull
Dinamo-Shinnik
start
at 18:30 msk
Photos
Energie
Yunost
start
at 19:00 msk
Photos
Sakhalinskie Akuly
Kapitan
start
at 07:00 msk
Photos
Belye Medvedi
Chaika
start
at 12:00 msk
Photos
Berkuty Kubani
HC MVD
start
at 13:00 msk
Photos
Dynamo SPb
HK Riga
start
at 17:00 msk
Photos
Avto
Kuznetskie Medvedi
start
at 15:00 msk
Photos
Tolpar
Irbis
start
at 16:30 msk
Photos
Yunior
Kristall Bdk
start
at 16:30 msk
Photos
Belye Medvedi
Olimpiya
start
at 17:00 msk
Photos
Belye Tigry
Chelny
start
at 17:00 msk
Photos
Mamonty Yugry
Snezhnye Barsy
start
at 17:00 msk
Photos
Red Bull
Yunost
start
at 17:00 msk
Photos
Krasnaya Armiya
JHC Khimik
start
at 17:00 msk
Photos
Almaz
SKA-1946
start
at 18:30 msk
Photos
Ladya
Reaktor
start
at 19:00 msk
Photos
Loko
Serebryanye Lvy
start
at 19:30 msk
Photos
JHC Spartak
Atlanty
start
at 19:30 msk
Photos
Energie
Dinamo-Shinnik
start
at 20:00 msk
Photos
Stalnye Lisy
Chaika
start
at 15:00 msk
Photos
Avto
Kuznetskie Medvedi
start
at 15:00 msk
Photos
Tolpar
Irbis
start
at 16:30 msk
Photos
Belye Medvedi
Olimpiya
start
at 17:00 msk
Photos
Belye Tigry
Chelny
start
at 17:00 msk
Photos
Krasnaya Armiya
JHC Khimik
start
at 17:00 msk
Photos
Almaz
SKA-1946
start
at 18:30 msk
Photos
Ladya
Reaktor
start
at 19:00 msk
Photos
Loko
Serebryanye Lvy
start
at 19:30 msk
Photos
JHC Spartak
Atlanty
start
at 19:30 msk
Photos
Red Bull
Yunost
start
at 19:45 msk
Photos
Energie
Dinamo-Shinnik
start
at 20:00 msk
Photos
Yunior
Kristall Bdk
start
at 16:30 msk
Photos
Reaktor
Tolpar
start
at 13:00 msk
Photos
HC MVD
Krasnaya Armiya
start
at 13:00 msk
Photos
Ladya
Belye Tigry
start
at 17:00 msk
Photos

Teams: Sibirskie Snaipery

SIBERIAN SNIPERS

Adress: Bogdana Khmelnitskogo St., 23, 630075 
Phone: (383) 276-25-99        
E-mail: 
hcsibir@hcsibir.rusibir@khl.ru 

Rink: “Sibir Sport Center” (7357) 
Adress: Bogdana Khmelnitskogo St., 23, 630075 
Phone: (383) 276-34-69      

Management:

GM: Kirill Fastovsky

Coaching staff

Head Coach: Yaufman Andrei
Coach: Lyuzenkov Yaroslav
Team Manager: Ryzhikh
Igor

As of 30.09.2014

Players

#PositionNameBornCountry
4defenseAnokin Roman11.07.1994Russia
71forwardBazhenov Nikita17.03.1996Russia
2defenseBakhtin Vadim18.07.1997Russia
47forwardVeshutkin Maxim14.03.1994Russia
63forwardVorobyov Alexander17.09.1994Russia
11forwardDergunov Andrei19.05.1996Russia
5forwardZheltov Ivan20.01.1995Russia
33forwardIvanov Semyon10.07.1995Russia
70forwardKvartalnov Danila07.07.1997Russia
80forwardKvartalnov Nikita22.02.1994Russia
65defenseKirillov Yegor17.05.1996Russia
49defenseKovalenko Roman10.06.1995Russia
91forwardKondaurov Boris15.01.1996Russia
81forwardMaslikhin Vladislav17.11.1995Russia
32defenseMolodev Nikita11.04.1996Russia
52goaltenderMukhutdinov Semyon26.03.1996Russia
84forwardNazarov Mikhail27.08.1996Russia
74forwardNekryach Anton07.04.1995Russia
17forwardOkulov Konstantin18.02.1995Russia
90goaltenderOrekhov Vadim06.05.1995Russia
50defenseOrlov Ivan14.03.1996Russia
83defenseOshchepkov Vladimir27.07.1995Russia
82defenseRachinsky Roman10.03.1995Russia
51defenseRodionov Andrei26.02.1996Russia
95forwardSidorov Alexei30.03.1995Russia
34forwardTkachenko Pavel11.07.1997Russia
44forwardChebotayev Konstantin06.05.1995Russia
30goaltenderChubukin Nikita07.08.1994Russia
58forwardShalamov Vasily23.08.1996Russia
61forwardYakovlev Alexei04.06.1995Russia